Кількість сортів малини, які пристосовані до нашого клімату, які є можливість культивувати у нас, надзвичайно велика. Тому іноді важко визначитися, що ж краще всього вирощувати. Ми розповімо вам про найпопулярніші саджанці малини, які купують в Україні. А ви вже з легкістю зможете вибрати те, що сподобається саме вам.

ГЛЕН АМПЛ. Найпоширеніший середньопізній сорт в Європі. Це пояснюється легкістю вирощування: посухо- та зимостійкий, не вражається тлею і хворобами плодових (але не може протистояти вірусам). Кущ у висоту виростає до 3,5 м. Серед важливих особливостей: універсальність врожаю, відсутність шипів, висока транспортабельність кисло-солодких, тьмяно-червоних ягід.

ГЛЕН ФАЙН. Один з новітніх сортів (вступив на світовий ринок в 2009 році). Ягоди - солодкі, ароматні, великі (середня вага - 5,5 г), мають високі товарні якості. Тобто піддаються тривалому транспортуванню без втрати зовнішнього вигляду. Висота куща - до 2 м. Його особливістю є відсутність шипів на гілках, потужний ріст і мегависока врожайність. А ще: вміння прекрасно адаптуватися до різних умов вирощування і стійкість до хвороб малини.

ПОЛКА. Саджанці малини Полка - ремонтантної з величезним господарським значенням - є в Польщі основним видом для вирощування в полі. Ягоди (червоні, кисло-солодкі, вагою 6-8 г) добре підходять як для вживання в свіжому вигляді, так і для заморозки та переробки. Популярність цього сорту зростає з кожним днем.

ЛЯЧКА. Ця десертна ягода раннього дозрівання, зареєстрована в 2006 році в Польщі, має червоний колір, подовжену форму, невелике опушення. Розмір - великий чи дуже великий (вага - до 10 г). Приготування джемів, варення, заморожування - відмінні способи переробки Лячки. Кущі бувають середньої і великої величини, пагони у верхній частині вигнуті. Множинні, але дрібні шипи не сильно колються. Сорт стійкий як до посухи, так і до заморозків, а також до різних несприятливих умов.

ТАДМОР. Це один з найбільш «молодих» сортів малини. Дуже великі ягоди, з середньою вагою 7 г, конічної форми, зі згуртованою кістяночкою, на смак кисло-солодкі. Колір - привабливий глянцевий яскраво-червоний. Особливості: рівномірне дозрівання, тривалий термін зберігання у свіжому вигляді (4 дні!)

ЕРІКА. Високоврожайна рослина, кращий ремонтантний сорт на Заході. Ароматні плоди виняткової якості: легко обриваються, після збору не темніють. На колір ягоди - блискучі темно-червоні, розмір - великий. За рослиною легко доглядати, вона не підвладна весняним заморозкам. Особливість: володіє підвищеними лікувальними і дієтичними якостями.

Купити саджанці малини (Україна) - не проблема. Вибирайте сорт, два, три або більше і замовляйте. Тим паче, що скоро вже наступає активна пора вітчизняного садівництва.